Xin chào các bạn và nhà tôi !

..
Pozn.:Ahoj kamarádi a rodino!
..
..
Dneska jsem měl opět dopolední vyučování a pan děkan se tam opět učil s námi. Nevím, jestli se chce také vzdělávat, ale je to dost možný. Před vyučováním mi ještě udělal zelenej čaj, protože jsem prý vypadal poněkud ospale. (našeho času mi začíná výuka ve 2 ráno a ještě pořád nejsem úplně zvyklej. Už je to ale docela dobrý….

Začíná mě to učení bavit. Dneska už dávali všichni pozor skoro celý dvě hodiny. Učím vždy bloky po dvou hodinách…

Na druhácích je krásně vidět, kdo je opravdu pilný a pečlivě se učí a kdo to fláká. Když je vyvolám k tabuli, tak se skoro všichni až na pár vyjímek stydí a mluví hodně potichu. Vždy když přijdu do třídy, tak si všichni stoupnout a sborově mě pozdraví “Dobrý den pane učiteli” a čekají až jim dám pokyn, aby se posadili. Z toho jsem byl poprvé trochu v rozpacích, páč stáli docela dlouho a já jim nic neřekl. Teď už ale vím jak na to…

V hodině zatím hlavně procvičujeme výslovnost a čteme různý texty, rozhovory. S druhákama probírám text aktivně, takže jim buď dávám otázky anebo nechám je samotný, aby si dávali otázky navzájem. To je docela sranda, páč sami sobě často nerozumí. Proto je nutím hezky a pomalu vyslovovat, aby si rozuměli i oni sami navzájem.

Opravdu výborných studentů je tak 6. Zbytek je průměr s horší výslovností a tak 6 je opravdu špatných. Ti, co se chtějí učit chodí i na přednášky pro prváky anebo naopak prváci chodí na přednášky pro druháky. Dnes tam byli dva, kteří jsou opravdu snaživí.

Jinak po vyučování jsem šel na oběd na phở bò – hovězí vývar, kterej mi fakt moc chutnal. Cestou zpátky mě zase zastavil starej prodavač “zmrzliny”, co umí výborně francouzsky a pozval mě na banánovou dřeň. Ani za to nic nechtěl, ale normálně to stojí 1000 dongů – asi 1 Kč. Vyprávěl mi, že ho učil ve volných chvílích francouzsky jeho učitel, kterej byl Francouz. To , že má asi kladnej vztah k západu dokazovalo i to, že je křesťan. Ptal se mě, jestli jsem taky a abych se nedopustil nějakýho kulturního faux pas, tak jsem řekl, že jo…Měl fakt radost a přizval k nám ještě jednoho kamaráda, kterej byl taky katolík:D…Pak jsem raději řekl, že už musím jít. Ten chlapík je fajn.

Co mě opravdu překvapuje, je fakt, že se mě NIKDO zatím nesnažil nikde okrást, ani trochu natáhnout. Všude mi říkají přesné ceny. Možná je to tím, že se většinou s nima kamarádím anebo se na ně snažím mluvit Vietnamsky. Zatím jsem tu neutratil, ani dvě stovky….jo…a cestou z oběda jsem se ještě zastavil v takovém “muzeu” na útesu kde jsem si hezky popovídal s pokladní. Vstupný pro studenty 6 Kč…

Ještě jsem se včera ptal holek kolik platí pronájem v Nha Trangu. Resp. spíš za Nha Trangem, tak říkaly, že 500 Kč měsíčně dohromady. V bytě bydlí dvě. Když jsem jim řekl, kolik platím já, tak docela koukaly.

K večeru jdu se studenty k moři a poté mě pozvali na kafe. Doufám, že zas nepřijde jenom nějakej specialista, kterej si mě bude usurpovat jenom pro sebe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *