Čeká mě volno, Vietnam slaví…a tak prostě normálka

V pátek i v pondělí jsou ve Vietnamu další státní svátky – 30.4 – den sjednocení země. Takže neučím a můžu jet třeba někam na vejlet. Zatím teda netuším kam, protože v okolí už jsem skoro všechno zajímavé objel. Se studenty teď probírám A1 – zkoušku z ČJ pro žadatele o trvalý pobyt v ČR. Není to nic lehkého a zabírá to dost času.

Prváci se mi už hezky vykrystalizovali, takže bych z hlavy dokázal říct kdo pojede do Liberce a kdo ne. Chodí jich na hodiny přibližně 70 (nechápu proč) a velmi dobrých je tak 10.

U druhého ročníku to je naprosto stejné. Těch chodí 25 a dobrých je asi tak 10. Dnes jsme měli na hodině návštěvu – audit z velvyslanectví ČR ve Vietnamu. Kontrolovalo se zda finance, kterými ČR projekt podporuje plynou tam kam mají. A já jsem byl asi také předmětem zkoumání:-)

Byli to milí lidé a rád jsem tedy přijal pozvání se za nimi na ambasádě v Hanoji stavit. Pokud mi to čas dovolí, rád se do Hanoje podívám. Mám ho bohužel málo a 3 týdny cestování ve Vietnamu jsou naprosto nedostačující (alespoň pro mě).

Dnes ráno jsem si opět přivstal a šel se koupat k moři. Je tam relativně klid a asijský východ slunce je pro můj organismus ranní energetická bomba. Člověk se po koupeli v moři nabije dobrou náladou a celej den je pak veselejší.

A to je tak všechno, co mě dneska napadlo, že bych Vám mohl sdělit.

Zdravím Vás všechny,

Tomáš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *