Vietnamci jsou vášniví zpěváci

Zpívaj tady všichni a pořád. Není den, co bych šel po ulici a nepotkal jsem někoho si hlasitě prozpěvovat. Docela jsem se tomu ze začátku divil a přišlo mi to srandovní. O večerech na koleji ani nemluvě. Nedobrovolně se stávám svědkem různých vietnamských superstar. Asi je to tím, že Vietnamci zpěv milují. Rádi si zpívají jen tak pro sebe když uklízí, pracují prostě skoro kdykoliv. Ale věc, bez které si opravdu neumí život představit je karaoke. A to u nás tak populární není.

Že by nás tato módní vlna teprve čekala? (nebo jsem ji nezaregistroval?!) Nevím, ale zrovna teď poslouchám kolegy z pokoje od vedle, jak se jeden přes druhého překřikují a hulákají, co jim plíce stačí. A samozřejmě čím víc nahlas, tím líp! Takže otevřít okna, repráky na balkon a show může začít. Občas se to proloží nějakou hláškou do mikrofonu jako například ” Oh my god….!”, kterou všichni zvesela a hojně používají.

I přesto, že jsou studenti ve škole relativně tiší, tak ve svém volném čase své nashromážděné emoce ventulují ven. Buď sportem anebo zpěvem.

Rádi zpívají i s rodiči, jsou tu různé karaoke bary, kde se může celá rodinka sejít a zpříjemnit si páteční večer. Ale proč vlastně tohle všechno píšu…. Obávám se, že se zařadím po boku místní hvězdné pěchoty, protože mě jedna takováhle legrace brzy taky čeká.

A pravděpodobně mě ještě v blízké době nemine schůzka s jakýmsi delegátem, v pátek státní svátek a s tím spojené pozvání na oběd, víkend výlet, opravovaní asi sta testů atd. Čas tady plyne nezvykle rychle.

Mějte se všichni fajn!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *