Vánoce na ostrově

Úspěšně jsme se přesunuli  i s našimi vozítky na Phu Quoc a budeme tu pobývat cca 14 dní. Po příjezdu do Ha Tien, jsme našli pěknej a levnej hotel, koupili o půlku levnější lístky na loď na ostrov a den jsme odpočívali (nikam jsme nejeli, kromě na jídlo).

Další den ráno jsme se úspěšně nalodili na trajekt. Jeden z kapitánů nás pozval do řídící kabiny lodi, kde jsme nakonec strávili skoro celou cestu. Měli jsme moc hezkej výhled a s lodí to docela házelo. Nemuseli jsme se ale obávat potopení, protože tenhle trajekt byl necelej rok starej a tudíž asi i bezpečnej. Pokud by někdo bloumal nad tím, zda si lze vzít vlastní motorku na Phu Quoc, tak to jednoznačně jde. Teoreticky by to mělo jít i z Rach Gia, ale vzhledem k ceně a pohodlnosti celé přepravy je lepší na PQ cestovat s motorkou z Ha Tienu.

Na ostrově je teď vrchol sezóny. Pro nás to znamená dost vysoké ceny za ubytko a za jídlo. Ubytování se nám po půl hodině hledání podařilo sehnat čistý, kvalitní a levný (v hostelu pro Vietnamce). Dobrou a levnou jídelnu zatím hledáme, ale jsme tu teprve jeden den. Ostrov je moc pěkněj, je to fakt tropickej ráj. Jsou tu všude pláže s žlutým a i bílým pískem (dneska jsme na jedné byli na výletě). Teplota stabilní kolem 30 stupňů moře o moc míň mít nebude. Na ostrově je přírodní park (rezervace) a pár rybářských vesniček. Jinak tu toho moc není. Zajímavý je, že to pravděpodobně takto nedotčené nezůstane dlouho.

Staví tu ohromný letoviska, dálnice apod. Vietnamci mají vize! A vize pro Phu Quoc je jasná – do 10 let 2 miliony turistů ze současných 50 tisíc ročně. Dokážete si asi představit, jak tu to jednou bude vypadat. Zatím to tu prý vypadá jako v Thajsku v roce 1980..:-)

Kromě hlavního města tu prostě civilizace moc není, ale to není důvod k tomu tento nádherný ostrov nenavštívit. Pokud někdo váhá, tak rozhodně přijeďte co nejdřív.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *