Tak jsem potkal turisty

Konečně! Už jsem si začal říkat, že tu něco nehraje, protože jsem pořád nikoho neviděl. Včera jsem se vydal do města poprvé přes poledne a ejhle! Tolik turistů, co jsem za celou dobu viděl jsem tu zatím nepotkal za měsíc pobytu. Většinou se opejkali na pláži. A Vietnamci se jim jenom snažili všechno možný prodat, dokonce jsem i zaslechl oblíbenou hlášku: “Helou maj frend”:-) Pomalu jsem si předtím začal říkat, že turismus ve Vietnamu není.

To by ale byla zásadní chyba. Je zajímavý taky pozorovat uměle usměvavý ksichty prodejců čehokoliv v poledne ve městě a pak ty samý- zničený lidi, když večer jedou na motorce domů. V šest tu většina lidí jede z práce a silinice se rázem promění v jedno velký mraveniště motorek. Takže to s tou asijskou ochotou a usměvavostí není zas tak horký a pokud opustíte turistická centra, tak jste sice zdrojem pozornosti, ale naprosto upřímné a ne s cílem Vám prodat zájezd na bambusový ostrov za  10x větší cenu, než je ve skutečnosti.

Cestou zpátky domů potkal asi 10 svateb…! V každý restauraci jedna a jak vystřižená z americkýcho romatickýho filmu. Popovídal jsem si s thajcem a převedl jedny turisty přes silnici – zvlášť večer to pro neznalé vyžaduje notnou dávku odvahy a zkušeností. Hlavní zasada je – nedělat zbrklý pohyby a odhadnout rychlost chůze, abyste se úspěšně vyhli všemu, co se na Vás řítí.

Jinak do Nha Trangu asi jezdí samý snobové. Buďto v centru potkávám starší bohaté důchodce ala děda jachtař, tlusté američany anebo mladý rozmazlený spratky z Evropy, co už nevěděj kam se podívat, tak jedou za exotikou. Ale Nha Trang bohužel žádná exotika není…Jediné co mi ve městě přijde exotický jsou ty turisti:-)

Příště napíšu nějakej hodně negativní článek o vietnamcích, abyste si náhodou nemysleli, že ju všechno tak super…:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *