První týden na Bali

Výhled z okna pokoje v Ubudu

Tak jsem po skoro 24 hodinách cesty úspěšně dorazil na Bali. Cesta by netrvala tak dlouho, pokud bych nenocoval na singapurském letišti, ale jak jsem psal v minulém příspěvku…Vzhledem k tomu, že singapurské letiště by mělo být pro nocování nejpohodlnější na světě, nemohl jsem to nezkusit:-) Bouře, která mě zastihla na letišti v Krabi neměla na let do Singapuru naštěstí žádný vliv a po dvou hodinkách letu jsem hladce přistál v Singapuru. Tentokrát jsem letěl se singapurskou low cost společnosti Tigerair a nemám si na co stěžovat. Vše fungovalo perfektně.

Posvátný opičí les - Ubud

Pokud byste někdy někdo dělal podobný tranzit v Singapuru, tak je dobré vědět, že abyste získali navazující letenku přímo v tranzitním prostoru, tak je nutné tuto možnost přikoupit předem k letence. Já jsem to naštěstí věděl, takže v tranzitu nenastal žádný problém a kolem půlnoci už jsem měl letenku Singapur – Bali v kapse. Hned potom začal průzkum letiště. Vzal jsem to pořádně nejprve od záchodů, které mě ohromily (interaktivní hodnocení uklízeče a celkové čistoty), až po část, kde jsou restaurace a kino. Potom ale už bylo dost hodin a mně se neúprosně vybíjela baterka v mobilu. Nastal čas jít spát…

Posvátný opičí les - Ubud

Posvátný opičí les - Ubud

V Changi airport samozřejmě ví, že někteří pasážéři si ve spaní na letišti přímo libují, a tenhle koníček se vám snaží všemožně usnadnit. Vybudovali pro to speciální “spací” zónu, kde jsou připravená lehátka a pěkně klid. No klid by tam měl bejt, kdyby na mě nezbylo poslední lehátko v části, kterou okupovali čínští přátelé, kteří jsou neuvěřitelně hluční snad i během spánku. O tom už jsem se mohl mnohokrát přesvědčit a myslím, že i tady na blogu jsem to mnohokrát popisoval:-) Nepomohly mi ani špunty do uší, které pro podobné případy vozím s sebou.

No nakonec Číňané zmizeli a s nimi i hluk a já mohl na pár hodin usnout. Ráno jsem doufal, že stihnu prohlídku Singapuru, která je pro tranzitní pasažéry s dostatkem času zdarma. Nestihl jsem jí. Stánek otvírali v 7 hodin ráno. Já tam byl v 7:15 a už měli plno. Místo prohlídky jsem se tedy vydal prozkoumat letiště a stálo to za to.

Posvátný opičí les - Ubud

Posvátný opičí les - Ubud

Rozměnil jsem si peníze a koupil pořádnou snídani. To mě docela postavilo na nohy, ale nevěděl jsem, že vyzkouším ještě lepší věc pro mé nohy. Na letišti mají taková zvláštní křesla určená pro masáže nohou. Zvolíte si typ a intenzitu masáže. Můžete vybírat třeba z reflexní masáže nebo relaxační. Potom to pustíte a 15 minut vám to hněte nohy. Je to super. Překvapilo mě, jak dobře to funguje.Po patnácti minutách masáže jsem po letišti pobíhal jak baletka po tréninku:-)

Než jsem nastoupil do letadla, tak si mě odchytili dva pracovníci letiště, udělali se mnou asi 10 minutový rozhovor, zda se mi u nich líbilo a potom už se nic zajímavýho nedělo. Let na Bali trval zhruba dvě hodinky a opět s Tiger air.

Jsem na Bali a je tu dobře:-)

Vízum do Indonésie vám vystaví na počkání na 30 dní. Toho jsem také využil a po půl hodině čekání odcházel hledat týpka, u kterého teď bydlím. Domluvil jsem si s ním předem vyzvednutí na letišti, abych do tmy dorazil na místo. Nejdříve se mi ho nedařilo najít, protože podobných lidí tam bylo asi 100. Po deseti minutách jsem Baguse (to je jméno) našel a vydali jsme se společně k mému novému domovu.

Posvátný opičí les - Ubud

Posvátný opičí les - Ubud

I když je Ubud od letiště asi jen 50 km daleko, cesta kvůli dopravní zácpě trvala skoro hodinu a půl. Místní silnice nejsou holt stavěné na nápor zahraničních turistů zejména z Taiwanu. K večeru jsme dorazili do Ubudu, já se ubytoval a užíval si nového bydliště.

Ubud je nádherné místo. Pokud máte rádi umění jakéhokoliv druhu, tak návštěvou města (resp. vesnice) chybu neuděláte. Ubytování, kde teď bydlím, je jedním slovem SUPER (asi nejhezčí ubytování, kde jsem kdy byl). Je tu klid, relativně dobrý Internet (na to, že jsem na Bali) a po prvním týdnu už i vím, kde se dobře a levně najím. Teď už zbývá o následujících třech víkendech prozkoumat ostrov jako celek. Plánuji si jako obvykle o víkendech půjčit motorku.

Bouřka na Bali - Ubud

Bagus home stay Ubud

Rád bych se tady podíval na některou ze dvou sopek, navštívil pár turistických nej, ale hlavně se projel po místní krajině, protože ta je to, co mě nepřestává denně udivovat. Ten, kdo Bali vytvářel, se opravdu vyřádil. Je tu extra krásná, zelená, různorodá krajina.

Jinak dnes jsem se byl podívat na místní opice a i když tyhle zvířátka moc nemusím, tak zážitek stál za to:-) Na jihu Ubudu je “Sacred monkey forest”, kde bydlí početná skupina Makaků a špatně se jim tam věru nežije. Jídlo, turisti, klid…co víc si můžou přát:-)

Většina fotek v článku je právě z této výpravy, protože jinak fotím na mobil.

Mějte se fajn!

    One thought on “První týden na Bali

    1. Makaků :-), nádhera, nevypadá podle fotek, že by jim něco vadilo- jasní to pohodáři. Pozdravy z Prahy, :-O 5 stupňů Celsia, usuzuji, že se nám tady blíží vánoce. ahooój Tome do Bali a okolí.

    Napsat komentář

    Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *