První den v Kambodži

14 dní na Phu Quocu uteklo jako voda, štědrej den jsme oslavili parádním koupáním na naší oblíbené pláži, dali jsme si dobrou véču a vypili láhev dalatského vína. Začali jsme se na ostrově cítit jako doma, což byl impuls k tomu, abychom opět zvedli kotvy a přesunuli se dál. Dali jsme si ještě tři dni na pobalení, dokoupení věcí a opravení motorek až nakonec nadešel den odjezdu.

Celkem úspěšně jsme se přesunuli do přístavu (cca 40km od našeho města), koupili lístky na loď a dali si docela vydatnej oběd za 25 Kč. Loď odjížděla ve 14.30 a během dvou a půl hodinové plavby jsme stihli zkouknout nějakej vietnamskej film o francouzsko-vietnamské válce.

Do hotelu, ve kterém jsme přespávali již minule, jsme přijeli krátce před setměním. Bohužel nám pani domácí ale sdělila, že je plnej. Tak jsme šli vedle:D Měli to tam taky docela pěkný a už se nám nechtělo nic hledat tak jsme přespali a ráno vyrazili na cestu.

Naivně jsme si vybrali peníze, ale v Ha Tienu nikde neměli Riely (i když jsem se fakt snažil je najít), tak jsme na hranice vyrazili jen s dolarama. Na hranicích se důrazně nedoporučuje proměňovat peníze, ale v kambodži je USD druhá měna, takže pokud dolary máte, tak s nimi nikoho neurazíte.

Náš obávaný přejezd hranic s motorkama proběhl nečekaně hladce (prostě nic), TAKŽE TO JDE. Bohužel jsme tuto informaci nemohli 2 měsíce na žádných diskuzních servrech nikde najít a když jsme něco našli, tak to znělo dost pochybně.

Po dalších 40 km jízdy po nic moc cestě jsme pokryti červeným prachem dorazili do Kampotu, ubytovali se opět za 10 USD/noc a zejtra to tu začneme pořádně prozkoumávat.

Zatím nás docela oslovila khmerská kuchyně zejména mě, jakožto etno-gurmána:D

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *