Přesun

Koh Lanta Tomáš Procházka

Tak vás opět po delší době zdravím z Asie. Posledních 14 dní se neslo v pracovně-ostrovním rytmu. Přes den práce, odpoledne jsem si šel zaplavat a potom večeře a buď následný kontakt se světem nebo opět práce. Na Lantě bylo skvěle a každému bych tento ostrov doporučil. Stejně tak jako Thajsko. Pár zemí už jsem procestoval a po dvou měsících mohu s klidem říct, že Thajsko se vyhouplo na můj pomyslný vrchol cestovatelských nej.

Zatím jsem takhle pro-cestovatelskou a přátelskou zemi nenavštívil, a tak doufám, že nejsem v Thajsku naposled. Pokud bych Thajsko měl porovnat s mým oblíbeným Vietnamem, tak Thajsko skoro ve všech směrech vede. Kromě kuchyně. Vietnamské jídlo je to, co jen tak nějaká země překonat prostě nemůže. A čím déle jsem neměl moji oblíbenou vietnamskou polévku Pho, tím více se mi po vietnamské kuchyni stýská.

Během dvou měsíců v Thajsku jsem z 90% používal předplacený USB internet, který se ukázal jako nejspolehlivější připojení. Jeho rychlost byla dostačující i na video hovory přes Skype, takže z tohoto hlediska nebyl problém. Modem stál cca 500 Kč a měsíčně mě nejvyšší tarif vyšel na podobnou částku. Takže pokud je pro vás internet důležitý, určitě doporučuji a do Thajska se nebojte.

Obě dvě ubytování, kde jsem se zdržoval, svůj vlastní Internet samozřejmě měla, ale jeho kvalita byla dost pochybná. V Chiang Mai nefugoval skoro vůbec, ale tady na Lantě někdy jo a někdy ne.

Na ostrově bylo kromě toho každý den mnoho kratších výpadků proudu. Za celý měsíc mě postihl pouze jeden delší výpadek, který ale trval skoro 9 hodin. A to už jsem začal být docela nervózní:-)

Kam dál?

Tyhle řádky píšu na letišti v Krabi, na které jsem se po dvou kratších trajektech úspěšně dostal. Celá cesta z Lanty až na letiště zabrala skoro 3 hodiny času. Čeká mě teď zhruba dvouhodinový přelet do Singapuru, kde budu muset přečkat noc a druhý den v poledne bych měl přeletět na Bali. Letím s místní nízkonákladovou společností TigerAir a letenky Krabi – Bali vyšly asi na 2000 Kč.

Jsem zvědavý na noc na letišti v Singapuru, protože dle webu http://www.sleepinginairports.net/ by mělo být nejlepším letištěm pro spaní na světě. I to je jeden z důvodů (kromě ceny za letenku), proč jsem zvolil spaní na letišti místo přímého letu.

Zajímavost na konec. Za dva měsíce jsem nezažil žádnou bouřku. Jen párkrát na pár minut lehce sprchlo. Pořádně to začalo venku třískat až teď, co tady čekám na letadlo. Asi už mám zkrátka odsud vypadnout:-)

Tímto uzavírám Thajsko a příště už napíšu něco z Bali!

Mějte se fajn!

T.

  4 thoughts on “Přesun

  1. Tome, šťastnou cestu!

  2. Díky Mariáne:-)

  3. info@melichari.cz' Melicharovi

   Díky za pěkná počtení Tome. Je patrné z fb, že na Bali to ale vůbec nevypadá špatně. Máš hezký byteček 🙂 a to letiště v Singapuru-tomu se říká péče o klienty.
   Vietnamskou restauraci máme si představ i na Zahradním Městě a to více jak rok v Topolové ulici u zastávky BUS, Pho tam mají dobrou i jiná jídla náhodou. Měla jsem za to že to jsou Číňané.Vietnamská kuchyně je fajn.
   Posíláme Ti pozdravy na Tvé dobrodružné cesty.
   Melicharovi

  4. Díky za komentář:-)Jsem rád, že se vám líbí! T.

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *