Phú Quốc

Na ostrově se nám líbí. Už jsme tady 9 dní a projeli jsem ho skoro celý. Počasí je tady příjemný, celej den lehce pofukuje, vlny jsou tady malý, voda teplá, pláže různé.

Ty nejlepší pláže jsme při našich vyjížďkách našli na severo-východním pobřeží. Turisticky nejatraktivnější je pláž s bílým pískem (bai sao) na jiho-východě. Nám se líbila také, ale problém byl v tom, že je tam všude hrozně mělko (tak 100m do moře po kotníky až kolena), ve vodě jsou řasy a okolo pláže bordel (co dělaj turisti, zejména ti vietnamští).

Navštívili jsme jakýsi vodopád kde bylo docela hezky, ale bordel po Vietnamcích taky hroznej. Tenhle bordel, kterej jsme viděli u vodopádu způsobují tzv. Vietnamci piknikáři (vyjedou si na piknik a všechno po sobě zanechaj na místě činu).

Jinak Vietnamci jsou lidé pořádní, ale jejich pořádek sahá cca metr před jejich dům. Ochrana životního prostředí tu zatím moc nefuguje.

Na ostrově jsme vyzkoušili velký množství jídelen a restaurací a zatím jsme byli nejvíc spokojení s restaurací Sakura u takřka opuštěné pláže severně od hlavního města. Tam nás taky čeká “štědrovečerní” večeře. (teda spíš oběd).

Já jsem si svou motorku potunil, koupil jsem si nový zadní tlumiče (tady to fakt chce, jsou tu šílený cesty), zrepasoval přední vidlici, přidal chránič na řetěz, takž již může vesele brázdit Kambodžské cesty, o kterých si myslím, že nebudou o moc lepší než tyto.

Dnes přijde na řadu motorka Adély, ale jelikož je Adéla člověk šetřivý a ve vylepšování svého stroje nespatřuje žádné potěšení, tak její motorku čeká jen základní seřízení a namazání řetězu.

Často se tu chodíme koupat a lituju, že jsem si nevzal potápečeský brejle, voda je tu průzračně čistá, tak se snažím koukat alespoň skrze hladinu. Jsou tu hromady mušlí.

S naším ubytováním jsme nadmíru spokojení. Podařilo se nám sehnat asi nejlepší ubytování, které jsme zatím měli. Stěhovat se k pláži nebudeme, protože tady je dost plno a ceny jsou nesmyslně vysoký (vánoce, sezona)… a služby tomu bohužel neodpovídají. Díky tomu, že jsme mobilní, tak můžeme být na pláži za městem kde není NIKDO do 15 minut. Na městské pláži jsme pěšky za 7 minut, ale my raději spojujeme koupání s výlety.

Už jsme tu píchli (není se čemu divit až jednou spatříte videa z našich cest), ale s tím si tu netřeba dělat starosti (opravny jsou takřka všude).

A to je asi zhruba vše, co mě zatím napadlo….

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *