Opět u větví

Poslední tejden v Kambodži jsem místo odpočinku strávil částečně v posteli. Sám (teda vlastně za pomoci gooooglu) jsem si určil diagnózu a začal brát antibiotika. Potkala mě angína. Prášky za 2-3 dny zabraly (asi nebyla moc silná) a zbytek pobytu jsem se pouze dával dohromady. Závěrečný přejezd do Vietnamu trval přes 12 hodin, ale vše šlapalo naprosto hladce (kupodivu). Měli jsme dvě možnosti, jak se do VN dostat. V úvahu připadala cesta “spodem” přes deltu Mekongu minubusama s X přestupama. Druhou možností bylo jet do PP a z PP do Saigonu. Jelikož horní cesta byla levnější a normálníma autobusama, rozhodli jsme se pro tuto variantu..

Večer jsme kolem sedmé dorazili do Saigonu, ale neměli jsme domluvený žádný ubytování. Nechali jsme se tedy “nahnat” do nějakýho rodinnýho podniku, z kterýho se nakonec vyklubal fajn hotýlek za slušnou cenu. V Saigonu se nám líbilo. Pravidelně jsme se občerstvovali pho, která nám v Kambodži docela chyběla. Navštívili jsme tam pár muzeí a nakonec jsme na inzerát koupili další motorku (za dobrou cenu), která nás bude vozit (snad) až do konce pobytu.

Výjezd z města byl jak jinak než hektický:D Nejdřív nám nedržela zavazadla (2 krosny a batoh)takže jsme museli zastavovat. U jedné takové přivazovací pauzy se nás asi Vietnamcovi zželelo a uřízl pro nás kus bambusové tyče, kterou jsme vázacím drátem přivázali k našemu prodlouženému nosiči. Hle! Zavazadla rázem přestala padat a mohli jsme vesele pokračovat…Jenže…nás zastihla jakási tropická bouře, takže jsme se po chvílí jízdy řekou raději uchýlili pod přístřešek a s ostatními cestovateli (Vietnamci) pozorovali jak prší…pršelo pořádně, ale za půlhodinku už jsme opět vyrazili na cestu. Moc jsme toho za tenhle den neujeli, a tak jsme to zapíchli v nějakým městečku asi 100km od Saigonu. Další den jsme překvapivě rychle urazili 200km trasu do Dalatu (naprosto bez problémů ) a tady teď momentálně jsme.

PS: novinkou je z neznámého důvodu křuplá obrazovka (vidíme polovičatě) na počítači, takže se omlouvám za překlepy, ale všechny úkony na počítači nabyly na obtížnosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *