Opět u větví

Poslední tejden v Kambodži jsem místo odpočinku strávil částečně v posteli. Sám (teda vlastně za pomoci gooooglu) jsem si určil diagnózu a začal brát antibiotika. Potkala mě angína. Prášky za 2-3 dny zabraly (asi nebyla moc silná) a zbytek pobytu jsem se pouze dával dohromady. Závěrečný přejezd do Vietnamu trval přes 12 hodin, ale vše šlapalo naprosto hladce (kupodivu). Měli jsme dvě možnosti, jak se do VN dostat. V úvahu připadala cesta “spodem” přes deltu Mekongu minubusama s X přestupama. Druhou možností bylo jet do PP a z PP do Saigonu. Jelikož horní cesta byla levnější a normálníma autobusama, rozhodli jsme se pro tuto variantu..

Večer jsme kolem sedmé dorazili do Saigonu, ale neměli jsme domluvený žádný ubytování. Nechali jsme se tedy “nahnat” do nějakýho rodinnýho podniku, z kterýho se nakonec vyklubal fajn hotýlek za slušnou cenu. V Saigonu se nám líbilo. Pravidelně jsme se občerstvovali pho, která nám v Kambodži docela chyběla. Navštívili jsme tam pár muzeí a nakonec jsme na inzerát koupili další motorku (za dobrou cenu), která nás bude vozit (snad) až do konce pobytu.

Výjezd z města byl jak jinak než hektický:D Nejdřív nám nedržela zavazadla (2 krosny a batoh)takže jsme museli zastavovat. U jedné takové přivazovací pauzy se nás asi Vietnamcovi zželelo a uřízl pro nás kus bambusové tyče, kterou jsme vázacím drátem přivázali k našemu prodlouženému nosiči. Hle! Zavazadla rázem přestala padat a mohli jsme vesele pokračovat…Jenže…nás zastihla jakási tropická bouře, takže jsme se po chvílí jízdy řekou raději uchýlili pod přístřešek a s ostatními cestovateli (Vietnamci) pozorovali jak prší…pršelo pořádně, ale za půlhodinku už jsme opět vyrazili na cestu. Moc jsme toho za tenhle den neujeli, a tak jsme to zapíchli v nějakým městečku asi 100km od Saigonu. Další den jsme překvapivě rychle urazili 200km trasu do Dalatu (naprosto bez problémů ) a tady teď momentálně jsme.

PS: novinkou je z neznámého důvodu křuplá obrazovka (vidíme polovičatě) na počítači, takže se omlouvám za překlepy, ale všechny úkony na počítači nabyly na obtížnosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *