Návštěva

Dneska je ve Vietnamu státní svátek. Sice nevím, co přesně se slaví, ale jednak to určitě budou včerejší narozeniny Lenina a pak asi také oslava krále Hung bájného praotce a duchovního guru všech Vietnamců. V provincii na severu země, kde probíhají největší oslavy s výstupem na posvátnou horu, se místní oslavy asi nemohou srovnávat, každopádně fakt, že lidé odpočívají více než je běžné, je zřejmý i tu.

Z tohoto důvodu jsem  byl také pozván na oběd k rodině slečny Hương společně s pár dalšími studenty a jejími přáteli. Přijeli jsme do jejího domu už asi v devět ráno a již se plně vyvařovalo. Samotný oběd začal asi v půl jedné a nakonec se ho účastnilo asi 10 lidí. Podávali se krevety, ryba, závitky, polívka, salát, piva. Hostina trvala přibližně do tří odpoledne, kdy už mi břicho praskalo ve švech.

Přeci jenom na takovýhle trvalý přísun jídla nejsem zvyklý. Nejchutnější byly asi krevety a pak ty závitky zabalené společně se zeleninou v rýžovém papíře. Jako desert se servírovalo mango se solí anebo okurka.

Z rodiny jsem poznal i její souroznce a rodiče, ale moc jsem si s nimi nepokecal. Každopádně to bylo fajn a jsem za tuhle zkušenost rád.

Domeček mají hezký. Tři místnosti s malou zahrádkou, na dvorku pes a všude v okolí na Vientam nezvyklé ticho a klid. Bydlí asi 3 km od Nha Trangu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *