My a motorky

Dnešním dnem jsme začali o naše motorky pořádně pečovat a dopřávat jim více pozornosti než tomu bylo doposud. Nejdříve jsme natankovali plné nádrže. Každá pojme přibližně 3 – 3,5l benzinu. Litr je po cca 20 kč. Pak jsme vyrazili na projížďku po okolí. Zatím jsme si spíše vychutnávali pocit z jízdy a zároveň se s motorkami seznamujeme.

Skůtry pro nás mají řadu výhod. Jednak ani jeden z nás neumíme ovládat klasickou ruční spojku a místní provoz (ve městech) neposkytuje příliš mnoho prostoru, jak se to bezpečně naučit. Naše Hondy mají poloautomatickou čtyř rychlostní převodovku. Řadit musíme, ale nemusíme k tomu nic mačkat, což nám jízdu velmi ulehčuje. Moje motorka je starší a v krapet horším stavu.

Když jsme motorky kupovali byli jsme seznámeni se všemi neduhami (prasklé žárovky, ulomené zrcátko, byly špinavý). Dnes jsme se tedy cestou z výletu rozhodli, že nastal správný čas je dát do kupy. Nejdříve nás náš lstivý recepční poslal do krámu Honda, kde nás chtěli pěkně obložit. Navíc spoustu dílů neměli. Takže jsme vzali iniciativu do svých rukou a vydali se servis hledat sami. Po deseti minutách jsme již před nějakým stáli a oprava všeho, která trvala přibližně 10 minut nás dohromady stála 50 Kč i s novými díly:)

Potom jsme motorky odvezli do myčky, kde nám je pořádně vydrhli, takže vypadají jako nové! Zejtra ráno se u nich musíme vyfotit, dokud je na co koukat. Zdravíme do Prahy a jdeme někam na véču. V následujících dnech budeme jezdit na výlety, hledat pěkné pláže atd. Zatím pořád nepršelo a je stálých 30 stupňů…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *