Mỹ Tho

V Mũi Né jsme celkově strávili přesně jeden týden. Náš denní program vypadal přibližně takto: ráno koupání v moři, odpoledne výlet, večer odpočinek.. Mũi Né byla ještě před deseti lety určitě hezká rybářská vesnice s 10 km pobřeží. Dnes je to 10 km letovisko s jednou hlavní silnicí. Ta strana, která připadá k moři je celá zastavěná luxusními hotely a resorty. Na té druhé jsme bydleli my, opět za 10 dolarů/den zaa slušný pokoj s klimačkou, televizí a koupelnou. V Mũi Né je jinak docela draho (na Vietnam). Pokud byste někdy snili o bílých píscích, tyrkysovém moři a stínu pod palmami, tak sem rozhodně nejezděte. Moře je u břehu spíše hnědé díky písčitému podloží a pláž má celé letovisko pouze dopoledne. Odpoledne ji zaplaví moře (prý díky erozi pobřeží). Jinak je v Mũi Né docela fajn, v okolí jsou hezké písečné duny, čamské věže a “zázračný” pramen. Všechny zmíněné atrakce jsme objeli. Byli jsme si taky nakoupit v blízkém Phan Thietu potraviny (v supermarketu!)a vyrazili na další cestu.

V neděli nás čekal 150km přesun do Bà Rịa. Cestou jsme se stavili ještě v buddhistické pagodě s největším ležícím buddhou ve Vietnamu. Pagoda se nachází na kopci Tà Cú a vede k ní kabinková lanovka. Nahoře jsme si u buddhistů dali vegetariánskej oběd (moc dobrý) a opět pokračovali v cestě dál. Do Bà Rịa jsme dorazili k večeru. Obytko jsme sehnali hned na druhej pokus a po super večeři brzy usnuli. Ráno jsme opět vyrazili. Čekal nás nejdelší přesun do delty Mekongu a navíc přes Saigon. Cesta dlouhá skoro 200 km ubíhala pomalu. Častokrát jsme museli zastavovat a mnohokrát se ptali Vietnamců kde vlastně jsme atd. Zpestřením cesty byl převoz přes řeku. K večeru jsme úspěšně dorazili do Mỹ Tho prvního města delty Mekongu. Hotel máme zatím nejhorší, co jsme ve Vietnamu měli, ale hlavně že jsme tu.

Dnes jsme byli opět v opravně motorek pro nové relé a na výměnu oleje (holt dostávaj asi zabrat), udělali jsme menší nákup a zítra budeme pokračovat do dalšího města, již hlouběji ponořeného v deltě Mekongu -Cân Thơ. Je to odsud jenom 100km, tak přesun nebude tak náročnej (snad)…:-)Zadky se pomalu zocelují a zvykají si.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *