Koupání v jezírku

Dlouho jsem nebyl nikde na výletě, tak jsem se ráno rozhodl, že musím někam vyrazit. Dong už byl naštěstí vzhůru, tak jsme mohli rovnou vyjet. V 8 hodin jsme se sešli a jeli jsme asi 23 km na sever, odkud jsme měli vyrazit na “hòn hèo” – Květinový ostrov.

Vše probíhalo dobře až do doby, kdy nám paní u okýnka řekla, že na Květinový ostrov lze jet jenom z Opičího ostrovu a tam už jsme byli. Navíc bychom museli objet ještě další dva ostrovy a zaplatit 200 Kč / za osobu. To se nám moc nezdálo a tak jsme začli řešit náhradní plán.

Naštěstí je v Nha Trangu a okolí relativní výběr turistických míst k navštívení, ale musíte to tu prostě znát a vědět kam jet. Turistické směrovky byste tu těžko hledali. Obvolali jsme pár známých a nechali si poradit. Dozvěděli jsme se, že nedaleko od nás je místo zvané “bà hồ” – česky “tři jezírka”….:-)

A tak jsme jeli. Asi po po čtvrt hodině jízdy jsme odbočili z hlavní silnice a jeli směrem do hor. Vesnice tu jsou moc hezký, ale hned po pár metrech odbočení na vás dýchne chudoba Vietnamu. Prašná cesta, všude políčka s rýží, pasoucí se krávy, tu a tam vodní bůvol, 7 letý děti na motorkách atd…:-)

Jak jsou všude na vesnicích prašný cesty, tak Vám to všechno pěkně lítá do ksichtu – prostě idylka!

Zhruba po půl hodině jízdy jsme dorazili do džungle, zaplatili vstup a šli ke třem jezírkům. Miluju vietnamský lesy. Je tam stín, šílený zvuky jak z vesmíru, občas nějakej had nebo divnej brouk. Pořád je na co koukat. Tři jezírka jsme našli. Museli jsme k nim ale doslova vyšplhat po skalách.

Nahoře nás čekal nádhernej pohled na tři jezírka ležící nad sebou. Do toho vodopády, různý lijány, divný klacky a samozřejmě koupající se Vietnamci. Neodolal jsem a koupal jsem se taky. Přecejenom vykoupat se v džungli se mi nedaří každej den.

Byl to fajn výlet zakončenej smaženou sépií k obědu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *