Ha Tien

Už máme za sebou cca první 1000km:) Takhle nějak jako na mapce jsme přibližně jeli.

Z Cần Thơ nás nakonec nevyhnal pouze déšť, ale svým způsobem i jeden ze zatím nejneodbytnějších “naháněčů” na místní “atrakce”. Když turista přijede do delty Mekongu, tak by dle všech možných průvodců a doporučení neměl vynechat projížďku lodí po Mekongu a shlédnout některý z plovoucích trhů (nejlépe při svítání). Cần Thơ je tímto proslavené, a tak i my jsme původně chtěli toto absolvovat. Nakonec jsme ale nic takového neabsolvovali, protože: 1) bylo pořád hnusně, 2) 5x nám to nabízel (asi) majitel našeho hotelu. Byl dokonce tak drzej, že nás sledoval po městě a vždycky nás jakoby náhodou potkal:D a vždy se ptal: “Do ju wont tu sí flouting market, je?!:D

Ve městě bylo velké množství vege žrádelen, takže jsme se stali vegetariány a jedli tam. Je to chutný, levný a bezpečný. Také jsme navštívili muzeum, ale nestálo to za moc a kromě propagandy a kousku křídla sestřeleného amerického letounu nás nic nezaujalo.

V den odjezdu se udělalo hezky, tak jsme chtěli plovoucí trh navštívit sami. Dojeli jsme tam, ale v 10 hodin dopoledne už po plovoucím trhu nezbylo vůbec nic. Śkoda. Odpoledne jsme dorazili do další zastávky naší cesty – Rạch Giá.

Rạch Giá se nechází na JZ Vietnamu u moře a měli jsme v plánu odtud jet na ostrov Phu Quoc. Jak jsme ale tušili, nešlo to bohužel moc hladce a v přístavu jsme moc nepochodili (nepočítám-li, že jsme se nenechali okrást) a lístky pro nás a zejména pro naše motorky jsme nesehnali. Nakonec bychom je možná i sehnali, ale dost draze (komplet za 1000 Kč).

Tož to se nám nezdálo příliš výhodné, a tak jsme se rozhodli putovat na dvou kolech dál hned druhý den a zkusit štěstí jinde – blíže ostrovu.

Dnes jsme se tedy dostali do města Ha Tien (opět 100km přesun) – 7km od Kambodžských hranic a lístky jsme sehnali. Za polovinu. Máme hezkej a čistej hotel po delší době, takže před plavbou tu 2 dny zůstaneme, nabereme síly a 13.12 se přesouváme do tropickýho ráje, tak snad tam aspoń nějakej kousek najdeme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *