Dejte si pozor na toho, kdo umí dobře anglicky…!

Dnes jsem neměl naplánován sraz s žádným ze studentů a udělal jsem si výlet sám. Konečně! Dopoledne jsem šel na snídani a poté zamířili k asi 4 km vzdálené pagodě “Long Sơn”. Cestou mi zastavil nějakej maník a za 40 Kč mě tam hodil. Doufal, že mu dám kšeft, aby mě mohl hodit i zpátky, ale když jsem ho odmítnul, tak sklopil oči a odjel. I tak vypadal docela spokojeně.

Nástrahy Vietnamu pro člověka znalého cestování nejsou zas tak hrozný, jak jsem čekal. Například do pagody se neplatí vstup. To jsem věděl už od studentů a z průvodce. Když jsem tam dorazil, tak se po pár metrech ke mě přidala přátelská “studentka” a začla mi vyprávět její dojemný příběh o tom, že se sice neplatí vstup, ale ona, že studuje AJ a FJ s mnichy! uvnitř, a že když si od ní koupím pohledy, tak přispěju na její pomůcky. Nedala se moc odbít, ale když jsem na ní začal mluvit francouzsky, tak jsem hned věděl, která bije. Neuměla nic. Potom se už naštěstí odpojila. Odpo jsem dorazil domů a večer se chystal jít na véču. Po večeři jsem měl ještě čas, a tak jsem se šel projít po pobřeží. Je úplněk a sedl jsem si na pláž, abych si chvíli odpočinul. Během pár minut u mě byla. Prostitutka. A že se vietnamský prostitutky opravdu snaží jsem poznal záhy poté. Vše se seběhlo v pár okamžicích. Asi mají nouzi o klienty:)

Nejdřív mi šáhla na nohu, tak jsem ji odstrčil, ale hned přiskočila na druhou stranu. Třikrát jsem jí řekl, že jsem ženatý a nic nechci, ať odejde:) Nechtěla odejít. Začala říkat, že mám hezký vousy (sakra, musím se oholit), pořád jsem jí opakoval, že nic nechci a ať odejde. Trošku jsem zvýšil hlas a to jí dost “pobavilo” (vietnamci když se stydí, tak se smějí). Ovšem když si potom začala sundavat tričko, tak jsem začal zdrhat.Holt večer se to tu prostitutkami rojí a já jsem asi jejich jediný potenciální klient široko daleko.

Člověk si tady musí dávat pozor pořád. Ovšem – s úsměvem na tváři:)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *