Cesta do Nha Trangu a koupě motorek

Zatím to vypadá, že jsem se rozhodl kopírovat svoji minulou cestu po Vietnamu, ale nenechte se mýlit. V plánu jsem to neměl. Přesunuli jsme se sem z několika důvodů, a tím nejzásadnějším byl fakt, že jsem zde sehnal dvě motorky za super cenu. Oba dva jsme tedy již šťastnými majiteli čínských napodobenin slavné (minimálně ve Vietnamu) Hondy Wave 110.

 

Cestu z Hanoje do Nha Trangu nám celou dobu znepříjemňovali čínští spolucestující, se kterými jsme byli nuceni sdílet stejný vagon (už začínám chápat proč je Vietnamci většinou moc nemusejí). Partička zhruba 20 důchodců (buranů v porovnání s mojí zkušeností z pobytu v Číně) z Číny. Co nám na nich vadilo? Tak především byli totálně hluční – nonstop, házeli pod sebe bordel, ukazovali svoji nadřazenost nad Vietnamcema, byli nenažraní a každou zastávku vylítli ven nakoupit další tuny jídla atd.

Do Nha Trangu jsme přijeli ráno, našli jsme luxusní hotel 100m od pláže za 10 dolarů noc/pokoj. Máme velkou terasu, denně tu uklízej, lednici, vanu, klima –  takže paráda. Motorky nám parkují zdarma dole a přes noc zavírají dovnitř. Jsme tu moc spokojení a asi tu nějaký čas pobydeme. Dneska jsme se byli poprvé koupat a hned jsme spálení jak prasata:D

V následujících dnech se chci setkat s pár lidmi z okolí Nha Trangu, koupit pláštěnky, nechat seřídit a udělat drobné opravy na motorkách a můžeme na nich vyrazit někam dál. Možná se dívíte, proč máme motorky dvě a ne pouze jednu. Je tomu především proto, že tahle Honda je docela malá pro dva lidi a dvě zavazadla. Dostali jsme k nim navíc rovnou helmy, atlas, nosiče na krosnu, náhradní klíče atd. Takže se nákup dost vyplatil, a pokud nám vydrží do konce cesty, tak bychom je měli minimálně za stejnou cenu ještě prodat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *